Forums » Maszyny rolnicze i urządzenia

ursus czy renault?

• 77 posts
    July 16, 2014 2:22 PM CEST
    Witam. potrzebuje ciągnik do max 50 tys. zł z napędem na 20 ha o mocy ok 90km i teraz zastanawiam się, czy brać jakiegoś polskiego ursusa np. 914 czy może jakąś Renówkę. Renia to wiadomo komfort, ale też nie chce za dużo wydawac na remonty. Jak sądzicie, jakie macie doświadczenia? czy zakup Reni za 40-50 tys będzie trafny?
  • July 17, 2014 8:11 AM CEST
    witam miałem przyjemnośc pejeździć kilkoma reniami jeśli trafisz cos dobrego bież bez zastanowienia nie moge powiedziec złego slowa o nich chociaż moje nastawienie do tej marki było całkiem na nie ale gdy popracowałem nimi musze przyznać spoko sprzęt chodzi super moje zdanie zamiast słuchac podczas jazdy ursusem mostu i paru innych żeczy można słuchac radia w reno wiadomo koszty napraw obęda większe ale caly czas się nie będzie psuć poszukaj dobrej reni i nie napalaj sie na pierwszy lepszy jeśli ja miałbym wibierac między tymi dwoma biore renie sam mam zachodni ciągnik stary same panter 90km i więż mi polskie ursusy od 80 z przodem 1245 i pare innych wysiadają jak kupiłem go za grosze to sie śmiali ale jak zobaczyli jak to chodzi w polu zamkneli jadaczki bo szans nie mieli
    • 77 posts
    July 17, 2014 10:27 AM CEST
    Czyli mówisz, że nie psują się aż tak bardzo? Bo mam na oku Renault Ares 720 RZ, ale mówię, najbardziej się bałem o te remonty ;) Ale troszkę rozwiałeś moje wątpliwości :) Dzięki i pozdrawiam :)
  • July 18, 2014 8:26 PM CEST
    jestem mechanikiem i robie conajmnien 4 ciagniki tygodniowo różnych marek troche się orientuję gdzie co i jak oraz słysze opinie rolników poza tym w moich okolicach reniek jest sporo i jeszcze żadna się nie popsuła
    • 77 posts
    July 24, 2014 2:55 PM CEST
    To może napisz od razu czego najlepiej się nie tykać, żeby było wiadomo na przyszłość :)
    • 8 posts
    July 25, 2014 10:23 PM CEST
    bierz Zeotra 8045 lub 10145, przynajmniej tańsze części i zamienniki z polskich ursusów, a przede wszystkim są dostępne. Jak coś ci w reni siądzie to nie dość ze drogie części to jeszcze trzeba 1-2 tyg czekać na nie
  • July 28, 2014 10:12 PM CEST
    Noo, a czekanie na części 2 tygodnie strasznie boli, tym bardziej, że wszystko siada w najgorszym momencie czyli gdy jest najwięcej prac polowych. Raz tak miałem, nigdy więcej.
    • 8 posts
    July 28, 2014 10:31 PM CEST
    Dariusz, ja miałem tak przed remontem w moim Zetorze, ale do najbliższej Agromy po części, pół godziny i jedziesz dalej. Także polecam tylko Ursus-y i Zetor-y, są tanie i części dostępne od ręki.
  • July 29, 2014 9:44 AM CEST
    No i to jest właśnie przewaga powszechnie stosowanych sprzętów. Miłosz, pamiętaj, że nie można patrzeć tylko czysto na cyferki specyfikacji, ale są również inne ważne rzeczy, jak np. właśnei dostętpność części.
    • 77 posts
    July 29, 2014 10:06 AM CEST
    Kurcze, a myślałem, że jak mamy XXI wiek, to i do Renaulta nie będzie problemu z częściami :D
    • 6 posts
    July 31, 2014 1:50 PM CEST
    Mam Renie już od 7 lat.Zadnego innego nie chce,bardzo dymamiczne silniki,ekonomiczne no i oczywiście komfort jazdy. Jedno co mi siadło to tylko termostat i pompka hamulcowa,no ale to groszowe sprawy,na prawdę polecam :)
    • 77 posts
    July 31, 2014 1:54 PM CEST
    No to mamy dwa do dwóch :D
    • 8 posts
    July 31, 2014 9:14 PM CEST
    Mateoo Wlkp napisał/a:
    Mam Renie już od 7 lat.Zadnego innego nie chce,bardzo dymamiczne silniki,ekonomiczne no i oczywiście komfort jazdy. Jedno co mi siadło to tylko termostat i pompka hamulcowa,no ale to groszowe sprawy,na prawdę polecam :)

Jak uda się kupić dobry,poszanowany ciągnik, to będzie sprawował się dobrze, jak to w twoim przypadku, ale nie oszukujmy się, każdy kombinuje jak może, wiekrzość ciągników jest zrobione "na sprzedaż" zwłaszcza tańsze i okazje, popracujesz jakis czas, potem nagle wszystko zacyzna się psuć, i tylko "siadaj i becz", nie chodzi mi tu głównie o Renault, znajomy miał MF-a, modelu nie pamiętam, moc około 80km, padła mu pompa hydrauliczna- za nową zapłacił 7000zł, a do Zetora nowa kosztuje ok 400zł.
    This post was edited by Szymon . at August 1, 2014 1:24 PM CEST
    • 7 posts
    September 18, 2014 5:25 PM CEST
    jesli znajdziesz egzemplarz Renault w bdb stanie to jaknajbardziej, ale jak znam życie to 99,99 % ciagników typu Renault, MF, Fendt, JD to trupy i złom... moze pomysl zamiast 912 nad 934, ciągniki mają wiekszy komfort pracy i nieco bogatsze wyposażenie

w takich starociach za 50 tyś z zachodu sypnie Ci się przedni napęd to 15 tysi jak nic za remont...

prawdopodobieństwo znalezienia dobrego traktra z zachodu jest bardzo małe,

moze jeszcze Pronara 82, zetora 5340 te z 95 roku są bardzo dobre
    • 125 posts
    December 30, 2014 11:33 AM CET
    Zgadzam się z kolegą 934 to dobra opcja.
  • January 9, 2015 7:00 AM CET
    renie mialem i sie tak nie psula jak ursus i w reni wszystko masz kup renie ;) :)
    • 126 posts
    January 9, 2015 1:14 PM CET
    Witam, a kolego miałeś nową renie czy używke?
    • 3 posts
    January 14, 2015 7:29 PM CET
    Ja mam ursusa 1014 i bardzo polecam